Únor 2018

Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (17. část)

11. února 2018 v 18:59 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Sobota 15. dubna 2017

Dnešním dnem prakticky končí naše cestování Novým Zélandem. Ráno se loučíme s Remé, která byla opravdu vynikající hostitelkou, a my se s těžkými batohy vydáváme na autobus městské dopravy, který nás převáží na nádraží. Teď už nás totiž nečeká nic jiného, než otravná cesta autobusy zpět do Opotiki.

Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (16. část)

11. února 2018 v 18:46 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Čtvrtek 13. dubna 2017

Na prohlídku Wellingtonu máme celé dva dny a ten první, dnešní, strávíme v místním muzeu. Možná si říkáte, jak můžeme celý den "zabít" prohlídkou muzea, ale vězte, že muzeum Te Papa je největším muzeem Nového Zélandu se spoustou zajímavých expozicí, které se rozléhají v pěti poschodích.

Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (15. část)

11. února 2018 v 18:42 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Pondělí 10. dubna 2017

Po ranní půlhodinové "procházce" na autobusové nádraží nastupujeme do spoje, které míří na letiště. Cestou ale zastavujeme a řidič nám oznamuje, že autobus má nějakou poruchu (která teda na první pohled není vůbec zřejmá) a že pro nás jede už jiný stroj. Do něj po pár minutách přeskakujeme a pokračujeme v cestě. Kvůli zdržení nám ale na poslední zastávce před letištěm ujíždí spoj, který nás měl přiblížit ke garážím firmy Jucy, naštěstí linka č. 125 zajíždí až k letišti a pak se vrací, takže jen přeběhneme kruhový objezd a naskakujeme do autobusu, načež jej asi po minutě opět opouštíme.