Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (11. část)

1. května 2017 v 9:21 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Sobota 1. dubna 2017

Sobota je ve znamení třídění věcí na "potřebné", "nepotřebné" (tedy na vyhození) a na "k věnování". Máme s sebou totiž jen jednu krosnu a dva menší batohy, do kterých se nám vše, co jsme měli v autě, opravdu nevejde.

Na stranu tak dáváme veškeré kempingové vybavení, které máme. Seznam věcí inzerujeme na Facebooku a během dne se zbavíme dobré poloviny věcí. Vše dáváme k dispozici zdarma s tím, že pokud někdo uzná za vhodné nám za to dát pár dolarů, bránit se nebudeme.


Překvapivě nikdo nedal ani dolar :-) Většinu věcí si rozebral americko-německý pár, pro plynové bombičky s vařičem pak přišli dva Češi. Zbytek si pak zarezervovala Anička s Ondrou, kterým se snad zbytek věcí podaří zpeněžit. Samozřejmě na tom nezbohatnou, ale alespoň to bude bolestné za to, že jim tu okupujeme barák.

Přes den využíváme "volného času", který máme, a tak nakupujeme v místním krámku suvenýry rodině a přátelům. Těm z Vás, kterých se to bude týkat, dopředu oznamuji, že budeme se spoustou věcí cestovat zpět do ČR pouze s dvěma krosnami, takže nečekejte nic velkého a váhově "těžkého" :-)

Při cestě do města máme s sebou čtyři plné igelitové tašky věcí, které byly před tím zařazeny do kategorie "na vyhození", které úspěšně házíme do kontejneru ve městě. V centru zrovna probíhají nějaké místní trhy, svítí sluníčko, hraje živá hudba, a tak si dáváme zmrzku a chvilku odpočíváme na trávě. Na to, že jsme včera pohřbili auto, je to slušná pohoda :-)

Večer pak sedíme s Aničkou a Ondrou a probíráme naše možnosti, jak pokračovat v cestě dál. Samozřejmě víme, že budeme trošku omezení, ale přesto cestu jižním ostrovem hned zabalit nechceme, i když se do Opotiki vrátíme asi o týden dříve, než jsme původně plánovali.

Nakonec se večer loučíme, protože Anička a Ondra jedou další den brzo ráno na třídenní výlet, takže je docela dost možné, že už je v Queenstownu nepotkáme, protože věčně tu zůstat nemůžeme.

Neděle 2. dubna 2017

Kritický den. Nic zásadního se během neděle neděje, jen přemýšlíme nad možnostmi, jak budeme cestovat dál a kam se z Queenstownu vydáme. Pojedeme autobusem? Zkusíme relokaci? Půjčíme si auto? To jsou otázky, které si půl dne klademe, nicméně žádná z možností není optimální, takže následně propadáme mírné depresi.

Ale hezky popořadě. Ideální scénář by pro nás byla relokace. V tomto případě se jedná o auta z půjčoven, která si někdo půjčil ve městě A a vrátil ve městě B. No a protože spousta turistů takto cestuje, půjčovny potřebují nějak dostat auta z bodu B zpět do bodu A. Pro tyto případy pak nabízejí relokaci, kdy my si můžeme půjčit jejich auto a bezplatně ho odvézt na půjčovnou určené místo s tím, že jsme nějakým způsobem omezeni počtem dní či kilometry, které můžeme ujet. Problém je, že z Queenstownu toho moc k dispozici není. A u těch mála možností, která připadají v úvahu, narážíme na problém, že nabízený počet dní na přepravu pro nás není dostatečný.

Po obvolání asi 15 půjčoven se pak prostě rozhodujeme, že si půjčíme auto na čtyři dny normální cestou a nebudeme tak muset řešit, která místa vynecháme. K tomu během dopoledne rezervujeme na pondělí výlet do fjordu Milford Sound, což je místo, které skutečně vynechat nechceme. Sice pojedeme asi 600 km v jednom dni autobusem, ale tak lepší řešení prostě není.

Odpoledne pak rezervujeme auto na pobočce firmy Jucy, což je největší firma, která půjčuje auta všech velikostí. Zbytek dne trávíme přípravami na zítřejší výlet, protože autobus odjíždí z města už v 6:15.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama