Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (2. část)

23. března 2017 v 7:02 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Pátek 10. března 2017

V pátek očekáváme deštivo, ale předpověď počasí se na poslední chvíli mění, a tak je místo deště "pouze" zataženo. Před devátou ranní opouštíme parkoviště, které je přes den placené, a přesouváme se k místnímu supermarketu, kde balíme vše cenné (doklady, karty, elektroniku) a míříme do informačního centra, kde dobíjíme notebook, telefony i externí nabíječku. Mimo to ale Terka plánuje výletu pro příští týden (až se konečně počasí umoudří) a já postupně píšu tento blog :-)
Na i-Site sedíme několik hodin a až je vše dobité, vyrážíme do přístavu, kde by se mělo nacházet další místo, kde můžeme bezplatně nocovat. Nacházíme obrovské štěrkové parkoviště, kde už se v brzkém odpoledne nachází několik desítek aut. Po chvíli zvažování se rozhodujeme, že dnešní noc strávíme tady. Nicméně je ještě poněkud brzy, počasí nám přeje, a tak se ještě jednou vracíme do centra. Čeká nás již klasický malý nákup na zítřejší oběd, následně pak vyrážíme na prohlídku Nelsonu.

Jdeme do místních zahrad, kterou z malé části tvoří i zahrady v čínském stylu - to na počest partnerství Nelsonu s jedním z čínských měst. Následuje krátká procházka čistým městem, která nás přivádí pod místní katedrálu. K ní vede několik desítek schodů. Katedrálu si prohlížíme a míříme do nedaleké South street, která je plná malebných domečků, které si Terka okamžitě zamiluje a u každého pronáší větu "tenhle domek bych chtěla". Přes městský park se vracíme k autu a poté již míříme zpět do kempu.


Ten je v šest večer již poměrně plný, ale i v následujících hodinách do něj míří obrovská spousta aut a nakonec zde parkuje odhadem 100-120 menších či větších aut. Oproti noci v centru města je tento kemp (i přes obrovský počet aut) přes noc daleko klidnější. Otázka je, jak moc "živé" by toto místo bylo, kdyby nezačalo pršet :-)

Sobota 11. března 2017

Ráno se probouzíme v 7 ráno, což je u nás docela normální čas, ale dovolím si tvrdit, že v tuto ranní hodinu ještě 95% všech spolunocležníků spí. Vytahujeme náš multifunkční stoleček, na plynovém vařiči si děláme čaj a potom kávu a v 9 hodin ráno jsme už před naším oblíbeným i-Sitem. Dopoledne se rozpršelo, nicméně centrum Nelsonu je uzavřené a my po chvíli chápeme proč.

Předchozí den jsme všude možně po městě slyšeli dudácké soubory, jak se připravují na nějakou "soutěž". No a v sobotu ráno nám to konečně dochází, co tu všichni tito hudebníci dělají. Centrum je totiž uzavřené z důvodu přehlídky těchto soborů. Takže i když poměrně silně prší, chvíli stojíme u cesty a pozorujeme průvod.


Pak už se ale rádi schováváme uvnitř informačního centra, kde tradičně dobíjíme veškerou elektroniku, plánujeme výlety a píšeme blog :-)

Odpoledne máme v plánu jít na bazén, abychom si chvíli zaplavali, ale hlavně také proto, abychom si po dvou dnech mohli dát sprchu. Nakonec ale mírně měníme plán a jedeme do veřejných "koupelen" na jednom z parkovišť v centru města, abychom se zde za drobný peníz osprchovali. Místní "hajzlbába" nám ale říká, že je tu řada tak na půl hodiny, takže odjíždíme nakoupit pár potřebných věci do Warehousu, odkud se pak vracíme zpět. To už je zhruba hodinka do konce otevírací doby, načež paní nám tentokrát oznamuje, že už je plno až do konce. Tak smůla. A co teď? Na bazén se nám už nechce, chvíli mudrujeme, až se shodneme na faktu, že jsme se za poslední dva dny skoro vůbec nezapotili a že ještě jednu noc bez sprchy vydržíme. Kupujeme si ještě večeři a míříme do kempu.

Ten už je poměrně plný, nicméně bez větších potíží nacházíme volné místečko. A pak se opakuje náš klasický podvečer. Další kávička, vaření na další den a usínání se sklenicí (plastovou) vína a sledování seriálu. V noci poměrně hustě prší, kapky deště rozduní celé auto, což mě probouzí, nicméně Terka zůstává tuhá až do rána.

Neděle 12. března 2017

Náš poslední den v Nelsonu. Počasí pořád stojí za… nestojí za nic. Hned ráno jsme se zajeli konečně osprchovat. Dnes tam byla jiná "hajzlbába", která ale neuvěřitelně manažerovala celý provoz veřejných toalet a sprch v jednom. Každopádně ráno je provoz o poznání menší, než den před tím odpoledne, takže jdeme hned na řadu.

No a pak, jak už to v Nelsonu bývá, se v deštivém dni přemisťujeme na i-Site. Tam se odpoledne setkáváme s Ondrou a Alenou, kteří s námi chvíli bydleli v Opotiki a kterým tam došly turistické pasy do Kanady. Ty jsme jim vzali, a protože pracují nedaleko Nelsonu, zastavili se pro ně. Dobré dvě hodinky jsme poklábosili a pak jsme se každý vydali svojí cestou. Oni k sobě "domů", my na pláž za městem.

Počasí se maličko umoudřilo, takže si na stolečku u pláže vaříme jedno odpolední kafíčko a později se přes obchod vracíme do našeho "ghetta".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama