Březen 2017

Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (3. část)

31. března 2017 v 23:34 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Pondělí 13. březen
Velký den. Z Nelsonu odjíždíme brzo ráno, ještě je tma a celý kemp spí. Naším cílem je pro dnešek sever jižního ostrova. Samozřejmě pořád prší, takže když jedeme přes Takaka Hill, ze kterého by normálně byly asi krásné vyhlídky, vidíme kulové.

Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (2. část)

23. března 2017 v 7:02 | Petr Matěj |  Nový Zéland
Pátek 10. března 2017

V pátek očekáváme deštivo, ale předpověď počasí se na poslední chvíli mění, a tak je místo deště "pouze" zataženo. Před devátou ranní opouštíme parkoviště, které je přes den placené, a přesouváme se k místnímu supermarketu, kde balíme vše cenné (doklady, karty, elektroniku) a míříme do informačního centra, kde dobíjíme notebook, telefony i externí nabíječku. Mimo to ale Terka plánuje výletu pro příští týden (až se konečně počasí umoudří) a já postupně píšu tento blog :-)


Jižní ostrov Nového Zélandu den za dnem (1. část)

19. března 2017 v 20:13 | Petr Matěj
Po návratu z naší dovolené na Cookových ostrovech (článek přidám později) jsme dostali do pasu razítko "Visitor Visa", která nám umožňují zůsatat zde další 3 měsíce, po které ale nemůžeme být nikde zaměstnaní a můžeme "pouze" cestovat. Přesně to ale máme v plánu - doposud jsme totiž nebyli na jižním ostrově, což se chystáme po následujících několik týdnů napravit. Pokusím se zmapovat každý den, uvidíme, jak mi to nakonec půjde. Prozatím přináším první část :-)