Trip do Švédska - naši na MS a setkání se Sonjou

30. května 2012 v 22:21 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Jak bylo slíbeno, další článek na sebe nenechává dlouho čekat, tentokrát bych se zameřil na popis mého výletu do Švédska, kam jsem pirmárně vyjel za hokejem, a sice na hokejové mistrovství světa. Mým kolegou byl Luďa Minář, soused z Nového Malína, toho času studující na Erasmus ve Švédsku. Dalším důvodem výletu do Stockholmu bylo setkání se Sonjou, finskou studentkou, které jsem byl buddy student během jejího studia u nás ve Zlíně. A jak celý výlet vypadal?


Sobota 12. května, den první

Do Švédska jsem se vydal z Lillehammeru sám a vlakem. Do toho prvního jsem nastoupil lehce po čtvrté ranní, abych poté zhruba půlhodinku čekal v Oslu na přípoj do Stockholmu. Cesta do hlavního města Švédska proběhla naprosto bez problémů a po zhruba 9 hodinách cesty jsem se potkal s Luďou na nádraží. Prvním naším cílem byl hostel, kde jsme po dobu pobytu bydleli. Najít ho nám však chvíli trvalo, avšak po optání jsme jej nalezli. Následovál přesun do Hard Rock Café, kde se po roce potkávám se Sonjou, o kterou jsem se staral během jejího pobytu ve Zlíně. S ní do Švédska přijela kamarádka Ani a mimo našeho setkání je jejich cílem nakupování, což je v porovnání s hokejem nuda :-).

Po posezení u piva se na pár okamžiků loučíme, holky jdou nakupovat a my nakoupit pití a jídlo na večer a trochu se prospat. Večer se přesouváme za děvčaty do docela vzdáleného hostelu, kde pijeme Tuzemáka a víno a v dobré náladě se přesouváme do centra. Nakonec jsme do žádného klubu nevlezli, ale i pohled na noční Stockholm byl krásný. Okolo druhé ranní se loučíme a jdeme spát.


Neděle 13. května, den druhý

Druhý den je pro nás dnem stěžejním, neboť právě v neděli se hraje zápas Česko - Rusko, na nějž máme namířeno i my. Dopoledne něco pojíme a jdeme do města, kde se potkáváme se Sonjou a Ani a po společné fotce a malém posezení míříme k hale Globen. K té přicházíme zhruba 2 hodiny před utkáním, jíme a potkáváme Luďovi spolužáky z univerzity ve Švédsku.


35 minut před utkáním jdeme do haly a já si do začátku utkání dávám za cíl nalézt očima Zuzku, která je tou dobou už mezi kamarády za celebritu, neboť v dosavadních utkáních byla po hokejistech nejvíce zabíranou osobou na stadionu. Bohužel ji nevidím a hokej začíná. Rusko udeřilo hned v první minutě a i když bylo utkání vyrovnané, nakonec v zápase nevstřelíme ani branku a prohráváme 0:2. A mimochodem, moje snaha překvapit Zuzku vzala za své v okamžiku, kdy si nás Zuzka všimla na kostce nad ledem a v první přestávce nás sama našla na tribuně.


Po utkání se přesouváme zpět přes centrum na hostel. Já jsem ještě odběhl do přístavu, kde se již Sonja s Ani odbavovali na loď a odplouvali zpět do Finska. Bylo fajn vidět někoho, koho jste si mysleli, že už možná nikdy neuvidíte.


Pondělí 14. května, den třetí

V pondělí se probouzíme, snídáme a vyrážíme na obchůzku centra Stockholmu, pořizujeme řadu fotografií a já nakupuju žvýkací tabák pro mě i pro kluky v Lillehammeru. Domů si je povezeme jako dárky. Okolo třetí hodiny se s Luďou loučíme a každý nastupujeme do svého vlaku. Bohužel pro mě se zpáteční cesta nepříjemně komplikuje. Místo klidného čekání hodinu a půl v Oslu na přípoj do Lillehammeru mám na výměnu vlaku jen 2 minuty. A důvod?


Ještě ve Švédsku nám ve vlaku hlásí, že je nějaký problém a že do Norska budeme přepraveni autobusy. Bohužel pro mě, švédština není mojí silnou stránkou, a tak se raději na obsah oznámení ptát postarší dámy sedící vedle mě. Nakonec se z lakonického překladu stává poměrně zajímavá konverzace, dozvídáme se o sobě docela dost informací a to až do okamžiku, kdy tato paní vystoupila. Nakonec jsme v autobuse strávili zhruba 80 kilometrů, nakonec jsem však v Oslu chytnul původní vlak, který jsem měl.

Výlet do Švédska byl parádní, navštívil jsem druhé hokejové MS v řadě a i když Švédové skutečně organizaci nezvládli a oproti Bratislavě loni by se měli stydět, zážitky jsem si odvezl nezapomentulné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama