České Velikonoce v Norsku

4. května 2012 v 14:28 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Čas pobytu na Erasmu se krátí čím dál rychleji, již jsme daleko za polovinou a pomalu, ale jistě se začínáme připravovat na červnový návrat domů. Dnes bych se s vámi rád podělil o to, jak jsme si v Lillehammeru zkusili užít téměř tradiční české Velikonoce, zejméná tedy velikonoční pondělí, které všichni moc dobře známe. No a jak se nám to povedlo si můžete přečíst na následujících řádcích.


Původně jsme se chtěli sejít již v 8 ráno, aby si to naše Erasmus kamarádky mohly pořádně užít. Nakonec se však na cestu vydáváme v 10 hodin dopoledne, i v doprovodu s Francouzem Cyrilem, kterému se nejvíce zamlouvala idea s pitím slivovice.

Scházíme se tedy ve společné kuchyni, máme nachystány pomlázky (sice jsme si nepletli klasické pomlázky, ale i klacek z vrby stačil) a vyrážíme. Jako první se snažíme dostat k Lauře, která však neotevírá a zaznamenáváme tak první dílčí neúspěch. Poté se přesouváme k dalším dvěma slečnám - tentokráte Lisette a Martine. Obě nám nachystaly před dveře čokoládová vajíčka a stužky, ale zůstaly zamčeny v kuchyni, tudíž ani tady jsme nepochodili.


Uspějeme až s Jessicou, kterou potkáváme na cestě na kuřáckou pauzu. Se strachem v očích se otáčí a užívá si českou říkanku "Hody, hody, doprovody, ...". Nakonec s námi polkne i panáčka slivovice a my můžeme pokračovat. Uspěli jsme i u dalších Němek, Marzi dokonce ochotně našpulila zadeček (mimochodem moc pěkný zadeček) a za odměnu nám dala i výslužku. Se slovy, že to vypadá jako vajíčka, dostáváme každý jedno kiwi. Nuže, alespoň něco.


Čas plyne a během dvou hodin jsme poměrně společensky unavení, neboť oproti domovu, zde máme všechny holky v jedné budově, takže panáky slivovice jsou pity až nebezpečně často. Nakonec se dostáváme i k Lauře, a tak jediné dvě holky, které uniknou našim vrbám, byly Lisette a Martine. Upřímně, je to hlavně jejich problém, neboť díky tomu, že nebyly vyšmekustrovány, nemají jistotu, že zůstanou celý rok zdravé.


Myslím, že se celá akce vydařila, i když díky slivovici jsme do postele zalehli krátce po poledni. I tak jsme si to užili jak my, tak naše kamarádky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama