Květen 2012

Návštěva (a brigáda) u Hege na chatě

31. května 2012 v 22:51 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Další významnou událostí, která se odehrála tady v Norsku byl bezpochyby víkendový pobyt na chatě u naší norské kamarádky Hege. Ta nás pozvala i na žádost jejího otce, kterého napadlo, že bychom jim tam mohli pomoci zvelebovat okolí jejich chaty. A protože už jsme měli volno, neváhali jsme ani v nejmenším a na chatu jsme se vydali. Navíc rodina Sveum se o nás na výletě v Oslu pečlivě starala, takže jsme cítili povinnost jim to vrátit.

Trip do Švédska - naši na MS a setkání se Sonjou

30. května 2012 v 22:21 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Jak bylo slíbeno, další článek na sebe nenechává dlouho čekat, tentokrát bych se zameřil na popis mého výletu do Švédska, kam jsem pirmárně vyjel za hokejem, a sice na hokejové mistrovství světa. Mým kolegou byl Luďa Minář, soused z Nového Malína, toho času studující na Erasmus ve Švédsku. Dalším důvodem výletu do Stockholmu bylo setkání se Sonjou, finskou studentkou, které jsem byl buddy student během jejího studia u nás ve Zlíně. A jak celý výlet vypadal?

Nával článků začíná - Jak tu vlastně bydlíme?

29. května 2012 v 22:19 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Před námi je posledních pár dní v Norsku, v červnu se již vracíme zpátky do Česka. I přes to při pohledu zpět na uplynulé týdny, je toho spousty, co se událo a o čem se v následujících dnech určitě zmíním. Spousta kamarádů toho času je již doma, i proto se naskytne více času podělit se s Vámi o naše zážitky. Nejprve bych však zvolil poněkud odlišné téma, a sice téma bydlení. Jak tu vlastně bydlíme?

Popáté na můstcích aneb rodiče v Lillehammeru

7. května 2012 v 21:22 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Poslední měsíc Erasmu je tu. Takřka všechny zkoušky jsou již za námi a už toho není moc v plánu. Stereotyp nám tu přijeli koncem dubna napravit moji rodiče, kteří se společně vydali na čtyřdenní výlet do Osla. Shodou okolností jsem měl v polovině jejich pobytu zkoušku. Z tohoto důvodu se jejich pobyt přímo v Lillehammeru zúžil na dvě noci. Ale hezky od začátku.

České Velikonoce v Norsku

4. května 2012 v 14:28 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Čas pobytu na Erasmu se krátí čím dál rychleji, již jsme daleko za polovinou a pomalu, ale jistě se začínáme připravovat na červnový návrat domů. Dnes bych se s vámi rád podělil o to, jak jsme si v Lillehammeru zkusili užít téměř tradiční české Velikonoce, zejméná tedy velikonoční pondělí, které všichni moc dobře známe. No a jak se nám to povedlo si můžete přečíst na následujících řádcích.