Výlet za krásami fjordů - Geiranger

10. dubna 2012 v 16:20 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Volného týdne, kdy jsme díky Velikonocím vůbec neměli školu, jsme využili k výletu do Geirangeru, kde se nachází jeden z mnoha norských fjordů. Vzhledem k tomu, že toho času se tu nachází i Markéta a Kubova sestra Kristýna, vyráží nás na tento trip celkem pět. Ušetříme tak vcelku slušné peníze za dopravu, neboť se všichni společnou rukou skládáme na pronájem auta.


Na dvoudenní výlet vyrážíme 4. dubna dopoledne, čeká nás několikahodinová cesta na sever, avšak již po 40 kilometrech zastavujeme - Kubíček totiž potřebuje čůrat. Cesta ubíhá poměrně pomalu, jedeme zhruba 80 km/h. Pauzírujeme také u Trolí stezky, kterou bychom za normálních okolností autem projeli právě na cestě do Geirangeru. Vzhledem k tomu, že v této oblasti ještě panuje zimní počasí a cesta je zavřená, trolí stezku bohužel nevidíme a pouštíme se na sakra dlouhou objížďku. Na ní musíme dokonce přeplout trajektem na druhý břeh a poté se po krátké jízdě ocitáme v Geirangeru. Dvakrát zastavujeme na kopcích a fotíme krásy fjordů.


Po dojezdu se ubytováváme v nevelké, ale přesto útulné chatičce a zjišťujeme, že naše zásoby jídla a pití nejsou zdaleka tak velké, jak si myslíme. Po první večeři vyrážíme do vesničky na obhlídku a po pořízení dalších fotek se při setmění vracíme do chajdy. Tam následuje další příděl potravin a otevíráme také lahev Šeráka, kterou nám přivezla Kristýna.


Nemáme s sebou ani karty, takže nakonec večer trávíme hrou na způsob "Hádej, kdo jsem" a příjemně nám večer uběhne. Po ranním probuzení zjišťujeme, že pan domácí ohledně počasí neměl zas až tak úplně pravdu. Dle jeho mínění totiž má pršet, jeho předpověď se naštěstí pro nás nevyplňuje a tak autem míříme prudce vzhůru na dvě vyhlídky. Tyto výhledy opravdu stojí za to, vidíte konec moře a okolo strmé kopce prakticky bez břehů, klenoucí se až do výšky 1 500 metrů nad mořem i výše. Krásný pohled.


Poté se vydáváme zpět směr Lillehammer, opět stejnou cestou, která zabírá zhruba 6 hodin cesty. Je však nutno říct, že Luďa se řízení vozidla ujal statně a v pořádku nás dopravil tam i zpět. Moc fajn bylo, že za námi přicestovala další návštěva, a tak jsme na tento výlet nemuseli jet sami. Byl to příjemně strávený čas s nezapomenutelným zážitkem.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kubíček | 13. dubna 2012 v 22:26 | Reagovat

Moc pěkný článek a nádherné fotky Peťulko :)

2 WaclawM | E-mail | 17. ledna 2017 v 17:41 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na pmatej.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama