Norské střípky poslední doby

7. února 2012 v 22:49 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Rok 2012 již škrtá únorové dny, a tak je ten pravý čas se s vámi všemi podělit o naše další dojmy z našeho Erasmu. Od doby posledního příspěvku se toho událo víc, než dost, a tak například výlet do Osla, který byl na programu první únorový víkend, dostane svůj vlastní prostor.


Ve zkratce se dají poslední dny popsat zhruba takto - škola, vaření, praní (vůbec poprvé!) a užívání si Norska.

Pro mě největším zážitkem uplynulých 10 dní je zejména akce, kterou studenti místní univerzity připravili pro své spolužáky v městkém parku. Mezi spolužáky se můžeme již delší dobu řadit i my, a tak neotálíme a na toto zábavní odpoledne samozřejmě vyrážíme.

Na místo dorážíme později, než byl oficiálně plánovaný začátek, avšak akce se teprve rozjíždí. Na místě je zhruba 30 norských studentů a několik cizinců včetně nás. Program je následující: v sudech hoří oheň, u kterých se v mrazivém počasí můžeme buť zahřát, případně si na špejlích můžeme připravit "maršmelouny" (nevím, jak se to píše :-D ). Neváháme a bez váhání zkoušíme, stejně jako posléze ohříváme i párky a místní těsto, které je překvapivě více než dobré.


V parku pak využíváme možnosti zablbnout si jako děti, bavíme se výborně a po zhruba dvou hodinách zábavy v uvolněné atmosféře se přesouváme na místní hřiště, které je však po zalití vodou zamrzlé. Norská uklízecí četa v rychlosti odhrnuje napadený sníh, pod nímž se skrývá hrací plocha pro curling. Pro drtivou většinu z nás je to vůbec první zkušenost si tento olympijský sport zahrát a i když se v televizi může zdát, že curling je sport primitivní, vůbec tomu tak není a je to těžší, než se na první pohled může zdát :-)


Ve škole nám začíná jazykový kurz norštiny s postarším vyučujícím a podle úvodních hodin je jasné, že tento předmět bude pravděpodobně tím nejlehčím, i když už teď v něm trošku plavu... ale drobná domácí příprava to snad napraví :-)

V rámci Snow Businessu pak každou středu vyrážíme na výlety, první dva nás zavádí do horských středisek, kde máme možnost využít volného ski passu, čehož však neuvyužíváme, neboť zde nemáme lyže a jejich půjčení je poměrně drahé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama