Krasojízda pokračuje, Erasmus běží na "plný pecky"

24. ledna 2012 v 10:27 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
První týden na Erasmu nám utekl velice rychle, a tak je pomalu čas se opět pustit do psaní dalšího příspěvku. V sobotu jsme utužovali vztahy nejenom s ostatními zahraničními studenty, ale také s Nory, kteří pro nás tento první meeting připravili. Navíc v pondělí jsme absolvovali první ostrý školní den a navštívili slavnou Hakons Hall, kde čeští hokejisté v roce 1999 vyhráli MS.


V sobotu je pro nás naplánovaná akce u Fisnika - místního buddy studenta, který společně s ostatními Nory tuto akci připravuje. Scházíme se s ostatními před kolejí a pěšky vyrážíme na místo setkání. Tam na nás již čekají Norové, na nic nečekáme a začínáme se bavit. Po čase ukazujeme ostatním, jak to chodí v Česku, neboť se pouštíme do pití slivovice. někteří pouze čichají, jiní se nebojí a trošku našeho typického alkoholického moku ochutnávají. Zábava je dobrá, vztahy se utužují rychle, a tak půlnoc přichází vlastně mrknutím oka.


To je znamení pro nás, abychom se mohli přesunout do jednoho z místních klubů, kde zábava pokračuje. Tam se pak častečně oddělujeme a míříme do dalšího pubu - přeci jenom musíme poznat všechny krásy Lilehammeru :-)

Domů se dostávám okolo třetí hodiny ranní s pocitem, že se akce vydařila, ale i s jistotou, že hlava to ráno tak říkajíc odnese :-)

V neděli si tak dopřáváme delšího spánku, stejně jako každý den trávíme spoustu času v kuchyni (přeci jenom si vaříme sami úplně vše), ale alespoň zabíjíme volný čas. K večeru se poprvé odhodláváme a jdeme ven si zaběhat, což je především Kubova zásluha, ale rádi se s Luďou přidáváme.

V pondělí pak poprvé vyrážíme na hodinu do školy, je Snow Business a ihned jsme obeznámeni s typicky českým postojem učitelů (jak se budete chovat vy ke mně, tak se budu chovat já k vám) s tím rozdílem, že v angličtině to vyzní více libozvučně: "If you will fuck with me, i will fuck with you". Jinak ale tento předmět vypadá zajímavě, takže se těšíme na další porci v podobě středeční hodiny v parku.

Poté navštěvujeme Emryse na mezinárodním, vyřizujeme s ním potřebnou administrativu a také nezávazně kecáme. Poté se přesouváme zpět do areálu, kde bydlíme, nakupujeme suroviny a opět vaříme. Na šestou večerní máme domluvený volejbal, který se tu hraje pravidelně každý týden.

V Hakons Hall, kde se mimo jiné konala olmypiáda 1994 nebo hokejové MS 1999, je využíváná pro sportovní aktivity široké veřejnosti. Pod tribunami tak je natažená atletická dráha, na hrací ploše pak jsou hřiště na volejbal, házenou a další halové sporty. Led zamražený není, hokejisté hrají svá utkání ve vedlejší Kristins Hall. Po volejbale, který byl spíš zábavou, než opravdovým sportováním, si oběhneme pár okruhů na tribunách haly.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kubíček | 24. ledna 2012 v 11:23 | Reagovat

Nejvíc z celého článku se mi líbí asi ten nadpis :D

2 Kubíček | 24. ledna 2012 v 11:24 | Reagovat

Jo a taky ta fotka (btw.: která je mimochodem z mého aparátu :)) stojí za to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama