Konečně se seznamujeme - první den ve škole

19. ledna 2012 v 23:00 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Po středě, kterou jsme vyplnili návštěvou místního bazénu, nastává konečně čtvrtek a první schůzka na akademické půdě a vlastně i první setkání nás s ostatními Erasmus studenty. Začátek je dle informací v 10 dopoledne, a tak nezbývá, než si poprvé nařídit budík a vstát dříve.


Mobil nás probouzí v 8 ráno, avšak venku je ještě stále tma. S Luďou a Kubou se potkáváme až těsně před odchodem, ani nesnídáme, protože ve škole je slíben oběd zdarma (poprvé a taky naposled). Vycházíme ven a zjišťujeme že po úterku, kdy bylo krásně, středě, kdy sněžilo, přichází čtvrtek a ukrutný mráz. Může být okolo -15 stupňů a přes den se opravdu moc neotepluje. Do školy však jdeme pěšky, abychom nemuseli utrácet za autobus (v tu chvíli ještě nemáme měsíční jízdenku za zvýhodněnou cenu) a po půl hodince chůze jsme rádi za to, že ve škole je teplo. Vidíme pár stojících lidí, pravděpodobně Erasmáků, ale na první oslovení nejsme dostatečně odhodlaní :)

Nicméně po chvíli si nás pod křídla berou naše buddy studentky (je jich tu na nás dohromady 6) a vcházíme do konferenční místnosti. Zde se slova ujímá Emrys, vedoucí mezinárodního oddělení (mimochodem Holanďan, který v Lillehammeru byl na Erasmu v roce 2008 a asi se mu to tady zalíbilo) a informuje nás o všem možném - od těch praktických informací až po ty méně praktické. Poté se přesouváme do místní "menzy", kde dostáváme již zmíněný oběd v podobě chutných baget a čaje či kávy. Zde se bavíme již s ostatními a také s Anne. To je žena z Dánska, která zde pracuje jako psycholožka a je tu pro nás v jakémkoliv případě stesku či psychických problémů - prý je hodně navštěvovaná, tak uvidíme :-)

Následuje přesun na autobus směrem do centra (cca 5 km), kde vystupujeme, konečně kupujeme levnější měsíční jízdenku pro studenty a poté absolvujeme první hru. Rozdělujeme se do čtyřčlených týmů (v mém kromě mě je Martine, Duff a Marzi) a máme za úkol na určených místech vyfotit něco echt vtipného - nejlepší tým podle buddy studentů pak je odměněn taškou plnou sladkostí a drobných pokrmů. Překvapivě můj tým nevyhrává a končí na hezkém třetím místě. :)

Soutěž je spojena s procházkou po městě, která je zakončena návstěvou místního baru, kde si dávám výborné pivo o objemu 0,3 litru za v přepočtu krásných 300,- Kč! Asi moje poslední pivo na hodně dlouhou dobu. :-)

Poté se přesouváme na kolej a za malou chvíli již opět vyrážíme ven. Tentokrát však na hokejové utkání mezi Lillehammerem a Stavagerem. Akci organizujeme my sami a zveme i kolegy Erasmáky a nakonec se nás na zápas vydává odhadem 12.


Hosté ze Stavangeru jsou lídrem nejvyšší norské soutěže, vedou o 20 bodů a tak je favorit zřejmý. Tým plný hráčů z USA přehrává domácí od úvodu utkání, a i když se Lille dostává do vedení trefou z přesilovky, je jasné, že Stavanger utkání otočí. I přes zářez rozhodčího se to hostům daří a nakonec vítězí s přehledem 4:1.

Při návratu z hokeje se zastavujeme v obchodě, kupujeme ingredience potřebné pro vaření na páteční oběd (na odbyt jdou hlavně produkty značky "First price" - obdoba našeho Euro Shopperu) a poté se každý odebíráme do své "kóje".

Před námi jsou nyní 3 volné dny, sobota bude vyplněná večerní akcí u jednoho z buddíků a v pondělí v 10:15 oficiálně započne náš studijní pobyt zde v Lillehammeru, a sice hodinou Snow Businessu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama