Erasmus 2012 LiIlehammer aneb pár dní do odjezdu

11. ledna 2012 v 23:15 | Petr Matěj |  Erasmus - Lillehammer 2012
Myšlenka vyrazit na Erasmus se mi hlavou začala honit na jaře roku 2011, a to díky tehdy novému spolubydlícímu Milanovi. Ten v současné době vede ve Zlíně místní Buddy System Zlín, který se stará o přijíždějící zahraniční studenty do Zlína a i já jsem součásti této "rodiny" byl.


Zprvu jsem si pohrával s myšlenkou na Erasmus vyrazit sám, nakonec se ke mně přidali dva šumperští kamarádi - Luďa a Kuba. Po prvotních peripetiích s výběrem země nakonec díky otevřenosti a přátelskému přístupu volíme norský lillehammer, dějiště ZOH v roce 1994.

Toto rozhodnutí padá na konci října 2011 a ihned poté začínáme zajišťovat veškeré důležité i méně důležité administrativní záležitosti, keré je nutné vyřešit.

Vše zvládáme poměrně bez problémů, a tak před koncem roku již rezervujeme letenky z Prahy do Osla - Den D nastane 16. ledna 2012. Ve zkouškovém vcelku úspěšně zvládáme náročný program zkoušek a začínáme ladit detaily odjezdu.

Rezervujeme vlak na neděli 15.1.2012 do Prahy, kde hodláme přespat u společného kamaráda. Nakupujeme teplé zimní oblečení, základní potraviny pro přežití v prvních dnech v novém prostředí a také se připojišťujeme pro případ nouze. V Norsku je všechno třikrát dražší, a tak hodláme plně využít kapacity 1 litru tvrdého alkoholu a s sebou do letadla si tak vezmeme každý lahev poctivé slivovičky.

Od 16. ledna nás tak čeká celý jeden semestr strávený mimo domov, mimo přitomnost maminek a všech ze známého prostředí. Naopak poznáme řadu nových lidí z různých koutů Evropy a rozhodně očekáváme spoustu pozitivních zážitků.

Budeme se snažit využít možnosti a cestovat po severských státech, poznávat krásy těchto států a navštívit spolužáky, kteří na Erasmu budou například ve FInsku.

Od domova však nezůstaneme úplně odříznutí, úspěšně jsem se naučil pracovat se Skypem, a i když webkamera kapičku zlobí, v Česku o můj hlas nepříjdou a hlavně - někteří přijedou za námi i do Lillehammeru od nás z domova, takže už teď se těšíme na to, až nás svojí přítomností poctí Tess (dokonce 2x !) anebo taky moji rodiče (hlavně, ať dovezou další slivovici!)

Svůj pobyt na Erasmu se budu snažit na tomto blogu mapovat v pravidelných článcích, další až z Norska :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:17 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 pmatej | 14. ledna 2012 v 1:55 | Reagovat

Nepodívám, protože bych za otázku ANO/NE platil 30,- Kč, stačí takhle, směšný věštče? :-D

3 Dendelín | 16. ledna 2012 v 23:47 | Reagovat

:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama